Infrastruktura SMCEBI

Kampus · IT
Laboratoria

Laboratorium diagnostyki termowizyjnej i termografii aktywnej

DIAGNOSTYKA TERMOWIZYJNA jest nieinwazyjną techniką obrazowania,  która pozwala na zobrazowanie gradient temperaturowego na dowolnej powierzchni ciała. Diagnostyka termowizyjna rozwija się bardzo dynamicznie szczególnie w ostatnich kilkunastu latach,co sprzyja jej wykorzystaniu bardzo szeroko w medycynie m.in. w diagnostyce różnych schorzeń skóry, kręgosłupa, nowotworów gruczołu piersiowego oraz skóry oraz w ocenie żył obwodowych np. niewydolności żylnej. Ponadto coraz szerzej jest wykorzystywana w medycynie sportowej i planowaniu cyklu treningowego jak również w ocenie i prognozie terapii w przypadku schorzeń układu ruchowego.

TERMOGRAFIA AKTYWNA jest technika nieniszczącą ,która wykorzystuje pobudzenie obiektu badanego za pomocą modulowanego źródła ciepła w wyniku czego otrzymujemy obraz wynikowy pozwalający na ocenę struktury wewnętrznej obiektu w jego przypowierzchniowych warstwach.

KIERUNKI BADAŃ

  • Prowadzone badania to przede wszystkim szeroko rozumiana diagnostyka termowizyjna w medycynie oraz badania struktury układów tkankopodobnych.

APARATURA

  • Laboratorium jest wyposażone w nowoczesne kamery termowizyjne: A40 m o czułości 70 mK, która współpracuje z systemem do termografii aktywnej oraz E60 o czułości 50mK, która jest wykorzystywana do wszelkich badań poza laboratorium – kliniki, szpitale, przychodnie weterynaryjne.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA

  • dr  hab. Armand Cholewka
    Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Tel/Phone:+48/323497544