Konferencja informatyczna- „Informatyka w zreformowanej szkole-rozwiązania praktyczne.

wom

W Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach, dnia 8 czerwca br. odbyła się wiosenna konferencja informatyczna- „Informatyka w zreformowanej szkole-rozwiązania praktyczne.  Dr hab. Marcin Kostur, kierownik Zakładu Metod Komputerowych Fizyki i Elektroniki, Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, podczas konferencji zaprezentował koncepcję edukacyjną- iCSE4SCHOOL, która ma na celu systemowe włączenie narzędzi komputerowych do nauczania przedmiotów ścisłych. W drugiej części spotkania, Krzysztof Jarczewski– AZSO nr 2 w Chorzowie, poprowadził warsztaty dla początkujących i nieco oswojonych z programowaniem – „Python w praktyce – narzędzie do nauczania matematyki”.