logo

Inżynierskie studia pierwszego stopnia na kierunku Informatyka stosowana prowadzone są od roku akademickiego 2014/2015. Ich absolwent to informatyk znający kilka języków programowania, teoretyczne podstawy programowania oraz mający szeroką wiedzę o współczesnych systemach informatycznych, w tym także o systemach wbudowanych. Posiada podstawową wiedzę z nauk matematyczno-przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem modelowania, obróbki danych i technologii pomiarowych.

Dzień Akademicki - I LO BędzinAbsolwenci Informatyki stosowanej będą dysponowali nie tylko szeroką wiedzą z zakresu programowania, ale również posiadać umiejętności pozwalające rozwiązywać konkretne problemy w innowacyjny sposób. Wykładowcami są najwyższej klasy specjaliści w obszarze nauk fizycznych, doświadczalnych jak i teoretycznych. Student porusza się w nowoczesnych laboratoriach Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Liczne wykłady specjalistyczne, których tematyka jest dostosowywana dynamicznie do potrzeb studentów, znacznie poszerzą jego horyzonty.

Dużo uwagi poświęcamy na umiejętność praktycznego wykorzystania zdobywanej wiedzy. Absolwenci tego kierunku będą mieli kwalifikacje by pracować na najbardziej prestiżowych stanowiskach w branży informatycznej, takich jak architekt systemów informatycznych, czy analityk do spraw IT.

Studentom oferujemy:
- Naukę programowania. Podstawowym językiem jest Python, który maksymalizuje produktywność i daje nieograniczone możliwości. 
- Naukę przez eksperymentowanie. Naczelną dewizą Informatyki Stosowanej jest „learning by doing” (nauka przez praktykę, nauka poprzez działanie). Studiując u nas przekonasz się, że programowanie to także roboty, nowoczesna mikroelektronika i systemy wbudowane. 
- Nowoczesne laboratoria. Do dyspozycji studentów zostało oddane najnowocześniejsze zaplecze informatyczne: pracownie komputerowe, laboratoria elektroniki cyfrowej i analogowej, pracownia robotyki. Studenci mogą samodzielnie wykonać projekt z wykorzystaniem druku 3D, zaprojektować elektronikę i zaprogramować układ na bazie mikrokontrolera. 
- Interdyscyplinarność. Podczas studiów nauczysz się nie tylko programować. Będziesz mógł także poznać elementy warsztatów pracy naukowca. 
- Matematykę i fizykę z komputerem. Język Python jest językiem wykładu z matematyki i fizyki. Nie wierzysz? Przekonaj się sam! Mając komputer wiele, pozornie nudnych zagadnień ze szkoły średniej staje się fascynującą zabawą. 

Dzień Akademicki - I LO BędzinTylko dla ambitnych i najlepszych! Jeśli chcesz bez nauki zdobyć dyplom informatyka, to nie jest to miejsce dla Ciebie! A jeśli technologia, programowanie i samodzielne rozwiązywanie problemów to twój świat – przyjdź do nas – pozwolimy Ci rozwinąć skrzydła.  Jeśli masz wątpliwości, czy jesteś wystarczająco dobry z matematyki – to też przyjdź do nas – damy Ci możliwość systemowego nadrobienia zaległości. Jeśli nigdy nie programowałeś – nauczymy Cię tego!

footer