logo

Dni Chorzowa & ŚMCEBI

zrzut-ekranu-2017-05-22-o-12-48-35

 

W ramach zbliżających się Dni Chorzowa, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji Badań Interdyscyplinarnych, przygotowało moc atrakcji. Zapoznaj się z naszym harmonogramem!

9:00 – 16:00  Escape Room- Cudotwórnia events.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w świetnej zabawie. Integracja poprzez uwięzienie to nowa moda. Sprawia, że zamknięte w pokoju osoby muszą znaleźć wspólny język, wzajemnie sobie pomagać i bardzo sprawnie się komunikować. Do tego dochodzi poczucie wspólnego celu i presja jego osiągnięcia (bezlitośnie egzekwowana przez licznik odmierzający czas na wydostanie się). Zapisz się, wysyłając: imię i nazwisko oraz proponowaną godzinę na adres: escaperoom.smcebi@gmail.com.

9:00-16:00 Zapraszamy do mobilnego punktu rekrutacyjnego Uniwersytetu Śląskiego, w którym będzie można zarejestrować się w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów), a także zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego. Chętni będą mogli zrelaksować się w specjalnej strefie relaksu UŚ, a maskotka uniwersytecka UŚołek będzie częstowała wszystkich uczestników słodką niespodzianką

10:15 – 12:15  Warsztaty fotograficzne „Rozwiń skrzydła swojego potencjału – ZATRZYMAJ CHWILE…”. Prowadzący -Małgorzata Pióro . Artysta fotografik, pedagog, socjolog, wykładowca, trener doświadczania, podróżniczka.

Organizowane dla 15-stu finalistów konkursu fotograficznego „Sfotografuj fizykę”. W programie:

1. Inspirujące ćwiczenia na wyobraźnie

2. Jak twórczo wykorzystać parametry ekspozycji?

3. Co to jest dobre zdjęcie?

4. Jak efektownie skadrować zwyczajny widok by stał się niezapomniana historią jednego zdjęcia.

5. Mini plener – jak patrzeć by widzieć rzeczy zwykłe w sposób niezwykły.

6. Konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie z pleneru

11:30 – 12:15- Wykłady otwarte z nanofizyki  w ramach- Seminar 10th Anniversary of studies Nanophysics and Mesoscopic Materials at University of Silesia in Katowice and at University of Maine in Le Mans. 

11:30- 11:45 prof. Jacek Szade – presentation – „Who needs nanophysics ?”

11:45-12:30 dr Marcin Wojtyniak, dr Grzegorz Ziółkowski, mgr Mateusz Weiss – Graduates of nanophysics – Our way after obtaining a master’s degree

12:30 – 14:00 Wykład otwarty: „SZTUKA PATRZENIA – kreatywność w myśleniu dzięki fotografii”. Patrz sercem, kadruj okiem, rysuj światłem… -Małgorzata Pióro.

Wykład będzie poświęcony 4 elementom autorskiej Sztuki Patrzenia. Czyli jak kadr, kompozycja, światło i emocje w fotografii uwrażliwiają nas na piękno świata i uważność chwili. Jak na co dzień odkrywać w sobie wrażliwość wyobraźni by w sposób twórczy zobaczyć siebie, innych i nasze relacje? Jak Pojawią się też inspirujące pomysły na odkrywanie swojej motywacji na nowo. A także jak słowo i obraz wpływają na naszą komunikacje z innymi i na patrzenie na świat z różnych perspektyw związanych z nauką.

14:00 Finał oraz oficjalne wręczenie nagród, dla uczestników konkursu:

„Od Algorytmu do Zawodowca”

„Sfotografuj fizykę”

„E-gimnazjalista”.

1-czerwca-2017r-7

footer